8.DÍL „LENKA HUBNE“

Auuu, zase jsem byla po nějakém čase cvičit, a překvapivě mě zase všechno bolí. Mám totiž pocit, že mě můj trenér chce zničit!!!! Jak k němu chodím jen jednou týdně, což mu přijde nedostatečný, tak mi nakládá tak, jako za dva až tři tréninky. On teda tvrdí, že ne, ale já mu nevěřím :-))

S jídlem jsem na tom stále tak nějak jednou nahoru, jednou dolů. Vážně začínám přemýšlet o krabičkách. Nemusíte totiž pořád řešit, co můžete a nemůžete jíst. Nemusíte si nic vážit, ani kupovat. Když to jednou za čas porušíte, tak se svět taky nezboří, jako třeba u proteinové diety, kde když vše poctivě nedodržíte, vyhodíte se z ketózy a dva dny trvá, než se navrátíte zpátky.

Poslední dobou taky velmi často slýchám od různých lidí, že drží bezlepkovou dietu. Nejsou nemocní, jen se tak prostě rozhodli. Někteří z nich tvrdí, že když vynecháme pšeničnou mouku, zlepší se nám například exém, vyrážky, střevní potíže a další věci. Těžko říct, zřejmě na tom něco bude, protože mnozí lidé s těmito potížemi to vyzkoušeli a tvrdí, že to funguje. Sama si myslím, že je to dost individuální, asi jako všechno.

Upřímně já si to moc nedovedu představit. Nicméně jsem se před časem začala zajímat o to (čistě ze zvědavosti), jak bezlepkové potraviny chutnají. Ve svém okolí mám totiž několik lidí, kteří touto nemocí trpí.

Pečivo teda dost nic moc, vše je takové nasládlé. Nebo alespoň to, které jsem ochutnala. Koupila jsem si i sušenky, ty jsou moc dobrý. Ani nepoznáte, že jsou nějaké „jiné“, teda poznáte to na ceně, ta je asi o 30 korun vyšší.

IMG_20160229_173806_edit_edit

Celé své bezlepkové zkoumání jsem zakončila v pražském Hard Rock cafe, kam všichni chodí na ty nejlepší burgery, zapečený nachos, luxusní závitky a skvělý dezerty. Všichni teda ne, lidé s potravinovou intolerancí, jako je třeba bezlepková dieta, to tam doposud neměli jednoduché.

IMG_20160301_164910

Tento světový řetězec se ale rozhodl lidem s bezlepkovou dietou připravit speciální menu. Vyberete si nejen v předkrmech a hlavních jídlech, ale i dezertech. Jejich pověstný obří brownies pohár je speciálně upraven, aby ho mohli i „bezlepkáři“. Všechno jsem poctivě ochutnala a musím říct, že jsem nepoznala rozdíl od toho „normálního“ jídla.  Fakt mňam!!!! Mohu jen doporučit 🙂 A že já si na jídle hooodně zakládám 🙂

This slideshow requires JavaScript.

P.S. No a ještě jsem si jako suvenýr odnesla z místního obchůdku tričko:-) Ani jsem netušila, že tam mají tak krásný věci!!!!

IMG_20160301_185129_edit(Cena: 750,- Kč)