Jak správně vybrat boty na běhání? + soutěž o poukaz na 1000 Kč!

Je to tady zase, rozhodla jsem se začít sportovat. Konkrétně teda běhat. Čtenáři ví, že běžeckej pás už mám, oblečení taky, no a teď to ještě chtělo pořádný boty.  Kamarád Jirka, kterej se zabývá těmito věcmi sepsal pár rad, jak je vybrat.

Jedna z jeho rad je, že si ty boty musíte vyzkoušet…Ehmmm, to jo, ale pak si je stejně koupíte na netu, protože jsou asi o polovinu levnější hahaha 🙂

Teda tak to dělám já 🙂

Svoje adidasky, ve kterých běhá i Taňa Kuchařová,  jsem koupila na eshopu Total Store.

Už jsem si tam několik věcí objednala a vždycky spokojenost, tak třeba jsem Vám dobře poradila. Já osobně vždycky volím prověřený eshopy. Je jich totiž asi milion a občas mi přijde, že tam, kde je to úplně nejlevnější, je to nějaký až moc podezřelý.

NA KONCI SOUTĚŽ O POUKAZ V HODNOTĚ 1 000 Kč

No nejsou krááásný???? A extra pohodlnýýý 🙂

Se bude běhat samo 🙂

Lenka

https://www.total-store.cz/

https://www.total-store.cz/boty-adidas-pureboost-x-AQ6680

A teď už rady od Jiříka 🙂

Výběr běžecké obuvi je bezesporu vcelku věda. Správná bota je v podstatě ten největší základ každého běžce a to nejen profesionálního, ale i toho pouze nadšeného a „zapáleného“. To vlastně potvrdí  každý, kdo si k tomuto sportu alespoň trochu přičichnul. Není prostě nic důležitějšího než hýčkat naše nožky 🙂

Do velkého rozebírání se tu pouštět nechci, protože odborníků na slovo vzatých je spousta, ale pár základních bodů zmíním.

Nutností je si vyčlenit poměrně dost času a vyrazit na osobní prohlídku regálů v obchodě se sportovní, potažmo běžeckou obuví.

Botu volíme podle následujících parametrů:

Terén – pokud šlapete silnici nebo spíš nezpevněné či lesní cesty, pak je nutné tomu přizpůsobit i obutí!

Váha – ano, i naše hmotnost má vliv na kvalitu boty.

Množství naběhaných kilometrů – jestli uběhnete 5x v týdnu 10 kilásků je fakt rozdíl oproti 3 kilometrům za 14 dní 🙂 z této informace pak vychází houževnatost a odolnost boty. Říká se, že

1 pár bot vydrží asi 800 km.

Pronace a supinace – jednoduše řečeno jde o způsob dopadu vašeho chodidla. V každé běžecké prodejně by tyto informace měli znát. Pokud ne, zvolte takovou, kde budou mít lepší znalosti. Špatný výběr vám může akorát způsobit zdravotní obtíže. Každá bota tedy není vhodná pro každého a individuální přístup je NEZBYTBOST!!!

BOTY MUSÍTE VYZKOUŠET – bez nazutí, vyzkoušení si jak bota sedí a třeba i popoběhnutí nemá smysl botu kupovat. Bota musí příjemně sedět, musíte se v ní cítit pohodlně, prsty by neměly být zmáčknuté a měly by mít tak 1.5 cm prostor, protože během běhu, především v teplých měsících, noha mírně oteče a bota by mohla tlačit.

Vyzkoušejte více párů od různých výrobců – to platí především pro ty, kteří kupují svoji první běžeckou obuv. Prostě není  bota jako bota, a co sedí jednomu, nemusí sedět druhému.

Nekoukejte na cenu – cena by v tomto případě neměla být rozhodující. Pro ty, co budou běhat pravidelně se boty za 1500 fakt nehodí a ani nesplní očekávanou službu a podporu. Co je správná cena se těžko stanovuje, ale pravidlo toho, aby bota hlavně seděla a cítili jste pohodlí již  při prvním nazutí, je primární. V tomto případě není kompromis správnou cestou.

Není to jednoduché a easy, což? Nooo není 🙂 Ale vy to zvládnete a můžete se těšit na plnění vlastních běžeckých cílů 🙂

Jirka

SLÍBENÁ SOUTĚĚĚĚĚĚŽ 🙂 

!!!!!SOUTĚŽ O POUKAZ V HODNOTĚ 1 000 Kč!!!!!

IMG_20170128_190035_edit_edit

Podmínky soutěže:

Do komentářů na naše facebooku Stalkerky vložte odkaz produktu z e-shopu Total Store, který byste si v případě výhry koupili.

Soutěž trvá 15.2. 2017!