JAKÉ PRÁDLO NOSÍ NEJČASTĚJI ČEŠTÍ MUŽI?

 Mezi nejčastěji nakupované pánské spodní prádlo patří boxerky. Je to klasika, kterou nosí víc než polovina Čechů. To vyplývá z průzkumu, který proběhl v průběhu prosince mezi českými muži ve věku od 18 do 50 let.

03_pozadi

Boxerky referuje 51 % mužů, což je o 4 % méně než v roce 2015, dále jsou to pánské slipy, které si koupilo 21 % Čechů, a volné trenýrky 4 %.

calvin-klein-bile-boxerky-trunk.jpg

„Stále více pozorujeme, že se do pánského šatníku dostávají i pánská tanga (6 %) a jockstrapy (16 %),“ říká Martin Malý, ředitel internetové galerie http://www.dmxgear.cz

,Tento styl prádla si většinou kupují zákazníci pro maximální pohodlí a volnost, zejména pak jockstrapy neboli jocksy se z amerického fotbalu přesouvají i do běžného života a nabízí maximální vzdušnost. “Češi začínají zjišťovat výhody tohoto prádla a jen v našem obchodě vzrostly tržby za toto prádlo o 180 % ve srovnání s loňským rokem,” dodal M. Malý.

15022-1

Je potřeba zmínit velkou změnu, kterou je i letos to, že Češi začínají slyšet na prádlo z kvalitních materiálů a také na světoznámé značky. Už tedy nekupují jen prádlo od neznámých nebo čínských výrobců. Dokonce i české prádlo je v hledáčku, ale to často bojuje s kvalitou materiálu. Z průzkumu vyšlo dále najevo, že právě 65 % mužů nakupuje značkové pánské spodní prádlo. Navíc 76 % Čechů nakupuje prádlo nahodile, tedy v momentu, kdy ho potřebují, jen necelá čtvrtina dotázaných nákup plánuje dopředu či ho promýšlí.