Nová originální kniha pro naše nejmenší :-)

Mladý talentovaný pop-artový fotograf a umělec Matěj Dereck Hard vydává  knihu – fotografickou pohádku ZUličníci, která je určena především předškolním dětem ve věku od jednoho do sedmi let.

zulicnici-obalka

ZUličníci, víc než jen kniha…

Nejsou to ani lidé, ani zvířátka. Jsou to malinkatí tvorečkové o velikosti třeba takové veverky nebo morčátka. Přestože jako zvířátka vypadají, nosí oblečení, i když trošku jiné než lidé, a mluví spolu mezi sebou lidskou řečí.

Nikdo z odborníku netuší, kde se vzali, možná nejsou původem ani z naší planety. Žijí v ulicích všech měst, po celém světě a vždy poblíž lidí. ZUličníci se však lidem vyhýbají a mají k tomu pádné důvody. O jejich nečekaném dobrodružství si můžete více přečíst v prvním dílu knihy o ZUličnících.

 Petr Čtvrtníček a …v roli spoluautora 

Na přípravě knihy se kromě autora podíleli i herec Petr Čtvrtníček, který ztvárnil roli profesora Vím, a Matteo Ravizza v roli Kazisvěta. Postavičky ZUličníků vytvořil podle návrhů Matěje Rejla Jiří Propílek. Výsledkem spolupráce je kniha o 72 stranách, vytištěná na prvotřídním lesklém křídovém papíře a v tvrdé knižní vazbě. Do poutavého příběhu o rodině ZUličníků z Prahy 5 autor nenásilně vpašoval i mravokárné prvky, které se snaží děti nenásilnou formou vést k ohleduplnosti vůči okolí a přírodě.

_x7a3106

Něco o přípravách knihy 🙂 

 Autor oslovil studenta AVU, Matěje Rejla a na základě jeho návrhu byly ZUličníci vytvořeny ve speciálním designérském studiu. Teprve poté mohly se skutečnými postavičkami ve skutečných kulisách začít vznikat netradiční fotografie, které představují stěžejní součást knihy.

 Dereck Hard příběh nejen vymyslel a napsal, ale především se postaral o obrazové ztvárnění celé knihy. Jde o 33 originálních autorských fotografií ve stylu Hardovy pop-artové série „Little Reality“.

Činy místo slov 

Polovinu nákladu  v předvánočním čase věnuje autor dětem v dětských domovech a v nemocnicích po celé ČR.

Prodej 

Kniha nebude k prodeji v běžné obchodní síti, lze ji pouze objednat na http://www.zulicnici.cz , kde jsou dostupné i veškeré informace o projektu, vzniku knihy a realizačním týmu.

O autorovi…

Matěj Dereck Hard absolvoval magisterské studium tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě, je vítězem ceny Junior Award na Czech Press Photo 2010. V letech 2014 a 2015 byl oficiální tváří a ambasadorem značky Canon. Upozornil na sebe především časopisem Are We Bastards?, který založil a dával v něm prostor mladým talentovaným umělcům z různých oborů ­– hudebníkům, filmařům, designerům, fotografům, street sportovcům atd. Je rovněž autorem tří samostatných publikací, Street Kids (2012), Classic Steps (2014) a Photoman! (2014). Pravidelně vystavuje v ČR i v zahraničí.